Zawodnicy: Alexis Sánchez

Sánchez w 2020 roku oficjalnie został napastnikiem Interu Mediolan, po wcześniejszym wypożyczeniu z Manchesteru United. Chilijczyk występuje na boisku z numerem 7. Oprócz gry w włoskim klubie, jest również wieloletnim zawodnikiem reprezentacji narodowej Chile. Dla uhonorowania zawodnika, w jego rodzinnym mieście Tocopilla w marcu 2017 roku wystawiony został pomnik przedstawiający piłkarza.

Sylwetka zawodnika

Alexis Alejandro Sánchez Sánchez urodził się 19 grudnia 1988 roku w położonym nad Oceanem Spokojnym chilijskim mieście Tocopilla. Jako piętnastolatek został zawodnikiem juniorskiej drużyny Club de Deportes Cobreloa. W lutym 2005, rok po debiucie w drużynie juniorskiej został awansowany do pierwszego składu.

W tym samym miesiącu zagrał pierwszy mecz jako zawodnik CB Cobreloa. Niedługo później, 18 marca strzelił pierwszego gola w karierze seniorskiej. Jeszcze przed siedemnastymi urodzinami zagrał w meczu podczas turnieju Copa Libertadores. Zapisał się   tym samym w historii jako najmłodszy zawodnik biorący udział w rozgrywkach.

Dzięki niesamowitym osiągnięciom zwrócił na siebie uwagę włoskiego klubu Udinese Calcio. Drużyna występująca w Serie A wykupiła młodego Chilijczyka za 3 miliony dolarów w maju 2006 roku. Zanim jednak rozpoczął rozgrywki we Włoszech, został wypożyczony do chilijskiego klubu CSD Colo-Colo. W 2007 roku został ponownie wypożyczony, tym razem do argentyńskiego klubu CA River Plate.

Jako zawodnik Udinese szybko awansował na pozycję kluczowego zawodnika w drużynie. To głównie niemu drużyna zakończyła sezon 2010/2011 na czwartym miejscu w tabeli Serie A. W lutym 2011 został wybrany piłkarzem miesiąca Serie A.

Po opuszczeniu włoskiego klubu został zawodnikiem FC Barcelona w lipcu 2011 roku. Hiszpański klub zapłacił za transfer 37,5 miliona euro. Następnie w latach 2014-2018 został zawodnikiem angielskiego Arsenalu; gdzie zagrał w łącznie 120 spotkaniach ligowych, podczas których zdobył 60 goli. 

Po opuszczeniu Arsenalu, został zawodnikiem innego angielskiego klubu. Do Manchesteru United przeszedł oficjalnie 22 stycznia 2018 roku. Dla Czerwonych Diabłów zagra w 32 meczach, po czym zostanie wypożyczony do włoskiego Interu Mediolan. Z klubem zwiąże się już na stałe, podpisując trzyletni kontrakt w sierpniu 2020 roku. 

One thought on “Zawodnicy: Alexis Sánchez

  1. Trzeba przyznać, że Ameryka Południowa to fabryka świetnych piłkarzy, zwłaszcza napastników

Comments are closed.