Zawodnicy: Lautaro Martínez

Martínez od 2018 roku jest napastnikiem Internu Mediolan. Na boisku pojawia się z numerem 10. Na swoim koncie ma 10 meczy w barwach młodzieżowej reprezentacji Argentyny U-20. Od 2018 roku gra dla pierwszej kadry, do tej pory zagrał w 35 meczach reprezentacji, podczas których zdobył siedemnaście goli.

Sylwetka zawodnika

Lautaro Javier Martínez urodził się 22 sierpnia 1997 roku w argentyńskim mieście Bahía Blanca. Miłością do piłki nożnej zaraził go ojciec, i tak młody Lautaro postawił również zostać piłkarzem. Pierwszym klubem, do którego dołączył był lokalny Liniers Bahía Blanca.

Młodego piłkarza odkrył Fabio Radaelli, trener drużyny Racing Club de Avellaneda. To dzięki niemu, Martínez w 2014 roku podpisał kontrakt. Początkowo grał w drużynie rezerwowej, jednak już rok później wywalczył sobie miejsce w pierwszej drużynie. Sezon 2016/2017 dał mu największą ilość występów, którą świetnie wykorzystał zdobywając 9 goli podczas 23 meczy.

5 maja 2018 roku oficjalnie został ogłoszony transfer Argentyńczyka do włoskiego Interu Mediolan. Włoski klub zapłacił za młodego napastnika 22,7 milionów euro. Jednak prezes klubu, Victor Blanco zaznaczył również swoją chęć do wypożyczenia Martíneza, aby wsparł drużynę podczas meczy Copa Libertadores.

We Włoszech Lautaro Martínez zjawi się 4 lipca 2018 roku. Na boisku zadebiutuje niewiele ponad miesiąc później, w meczu z Sassuolo. Będzie to zarazem jego debiut w Serie A. Pierwszego gola w lidze zdobędzie jeszcze we wrześniu tego samego roku, w spotkaniu z Caligari.

One thought on “Zawodnicy: Lautaro Martínez

  1. Bardzo miły gest ze strony włodarzy Interu, że wypożyczyli Martineza na finał Copa Libertadores

Comments are closed.