Simone Inzaghi nowym szkoleniowcem Interu

Simone Inzaghi został ogłoszony nowym szkoleniowcem Interu Mediolan. Były już szkoleniowiec Lazio obejmie schedę po Antonio Conte. Conte pomimo sięgnięcia po scudetto postanowił rozstać się z „Nerazzuri”. Powodem miał być brak wystarczających funduszy na przebudowę zespołu.

Inzaghi podpisał dwuletni kontrakt. Będzie miał możliwość wymiany sztabu szkoleniowego. Włoski trener zabierze ze sobą do Mediolanu Massimiliano Farrisa – swojego zaufanego asystenta. Oprócz niego Fabio Riperta – trenera fizycznego.

W Mediolanie Inzaghi otrzyma sporą podwyżkę. Mówi się o 4 milionach rocznie. W Lazio było 2,5 miliona euro. Jest to zdecydowanie bardziej ekonomiczna opcja w porównaniu do Antonio Conte. Ten zarabiał w Interze 13 milionów.

Przed Simone Inzaghim trudne zadanie. Inter ma spore problemy finansowe i bardzo możliwe, że kilku kluczowych zawodników odejdzie. Już teraz mówi się o zainteresowaniu Romelu Lukaku ze strony Chelsea. Poza tym Achraf Hakimi miał znaleźć się na celowniku PSG. Łączna wartość obu transferów może sięgnąć nawet 200 milionów, co pomoże Interowi finansowo. Inzaghiemu natomiast utrudni zadanie…

źródło: sempreinter.com