Correa faworytem do dołączenia do Interu

Gwiazda Borussii Monchengladbach, Marcus Thuram, może zostać na jakiś czas wykluczona z powodu kontuzji kolana, więc Inter Mediolan musi ograniczyć swoje działania na rynku transferowym do Joaquina Correi, który obecnie reprezentuje rzymskie Lazio.

Klub z Mediolanu jeszcze do niedawna miał trzech kandydatów do wypełnienia luki po Romelu Lukaku. Jednak szybko okazało się, że został im tak na prawdę jeden, ale taki który jest chyba najbardziej zainteresowany dołączeniem do mistrza Włoch,

Atalanta zamknęła drzwi na Duvan Zapata, odmawiając nawet rozważenia oferty na tym etapie okienka transferowego. Klub z Bergamo uważa, że jest za późno na sprzedaż Zapaty ponieważ nie byliby w stanie sprowadzić kogokolwiek w jego miejsce. W związku z tym nie ma nawet mowy o odejściu napastnika do innego zespołu.

Thuram był faworytem do dołączenia do klubu z Mediolanu. Jednak po 20 minutach gry w dzisiejszym meczu musiał opuścić boisko z kontuzją kolana i wydaje się, że na ten moment kontuzja przerwała jakiekolwiek starania o transfer. Sky Sports Deutschland twierdzi, że istnieje poboczne uszkodzenie więzadła kolanowego, co wykluczyłoby go na kilka tygodni. Sprawiłoby to również, że transfer byłby niezwykle nieprawdopodobny.

Correa pozostaje teraz jedyną prawdziwą opcją, zwłaszcza, że ​​Lazio zostawiło go na trybunach w dzisiejszym meczu otwarcia przeciwko Empoli. Dyrektor Igli Tare potwierdził, że Correa odrzucił ofertę Evertonu i chce dołączyć do Interu, więc oczekuje się rozwoju wydarzeń.

Cena wywoławcza wynosi 35 mln euro, a Nerazzurri starają się obniżyć ją do 25 mln euro plus premie.

źródło: football-italia.com