Gagliardini:”Chcemy potwierdzić swoje miejsce w lidze”

Inter Mediolan niedawno rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Za nimi kampania 2020/2021, w której zadziwili wszystkich. Prowadzeni przez Antonio Conte sięgnęli po pierwsze scudetto od 11 lat. Teraz, już z nowym szkoleniowcem będą chcieli obronić tytuł. Simone Inzaghi stoi przed trudnym zadaniem. Bez Achrafa Hakimiego i szans na wielkie transfery musi powalczyć w Lidze Mistrzów i Serie A. Jednak determinacja w drużynie jest wielka. Świadczy o tym, choćby wywiad, którego udzielił w ostatnim czasie Roberto Gagliardini. Środkowy pomocnik Interu Mediolan był jednym z ważnych ogniw tego zespołu w marszu po tytuł.

Uczucie powrotu do treningów jest wspaniałe. Pracujemy ciężko, by mieć moc w nogach przez cały sezon. Jesteśmy zdeterminowani, by w kolejnym sezonie potwierdzić, że jesteśmy najlepsi. Wykonuję swoją pracę na treningach najciężej i najlepiej jak umiem. Muszę być w świetnej formie.

Włoski pomocnik wydaje się być sztandarowym przykładem na poziom determinacji w drużynie „Nerrazzurich”. Widać, że zespół nie zamierza poprzestać tylko na jednym scudetto. Pomimo faktu, że na rynku transferowym nie mogą „zaszaleć”. Do tej pory jedynym transferem był Hakan Calhanoglu. Były pomocnik AC Milan ma odpowiadać za kreowanie sytuacji Romelu Lukaku.

Chcemy wygrać superpuchar Włoch, a potem w lidze potwierdzić swoją dominację. Gramy, by wygrać wszystko i jesteśmy na to gotowi.

Tak zakończył swój wywiad Roberto Gagliardini. Inter będzie walczył o wszystko w nadchodzącym sezonie. Pytanie tylko: na ile im wystarczy paliwa?

źródło: sempreinter.com