Lautaro Martinez jednak opuści Mediolan?

O problemach finansowych Interu Mediolan można by napisać całą książkę. Z tego powodu Mediolan opuścił Achraf Hakimi. Mistrz Włoch nadal szuka jednak sposobu, by załatać budżetową dziurę. Kolejnym, który może odejść z włoskiego klubu może być Lautaro Martinez. Argentyński napastnik znalazł się na celowniku kilku poważnych klubów, ale jeden podobno już rozpoczął z Interem negocjacje. Co z tego wyjdzie?

Arsenal kontynuuje rozmowy z Interem Mediolan na temat potencjalnego pozyskania napastnika Lautaro Martineza – i ma realną szansę na pozyskanie go. Według brytyjskich mediów, obie strony są coraz bliżej dogadania się w sprawie tego ruchu.

Tak twierdzi Dean Jones z Eurosportu, który donosi, że klub kontynuuje negocjacje po tym, jak Arsenal zasygnalizował zainteresowanie argentyńskim napastnikiem mistrza Włoch. Uważa się, że Martinez jest otwarty na przejście do Premier League, a Arsenal jest jedynym klubem, które podjął realne działania w kierunku pozyskania napastnika.
Pochwalony przez Lionela Messiego jako „bardzo kompletny” Martinez ma również 14 bramek w 29 meczach dla Argentyny i byłby niezwykle ekscytującym dodatkiem dla Arsenalu.

Tottenham jest poważnym zagrożeniem dla Arsenalu, zwłaszcza jeśli dojdzie do sprzedaży Harry’ego Kane’a, a Edu zrobiłby mądry ruch przyśpieszając rozmowy dla Martineza – nawet jeśli zaangażowane pieniądze są ogromne. Inter chce około 65 milionów funtów za Martineza, a Jones powiedział The Football Terrace, że naprawdę można zawrzeć umowę, jeśli Arsenal będzie gotowy sprzedać Argentyńczyka.

Wszystko wskazuje, więc na to, że „Koguty” mogą nie zdążyć z ruchem w kierunku Lautaro, gdyż ich lokalni rywale zwyczajnie ich wyprzedzą.

źródło: hitc.com