Finanse Interu nadal dramatyczne

Według La Repubblica, Inter jest nadal daleki od spokojnego finansowego bytu, ponieważ nadal traci 12 milionów euro miesięcznie. Chińscy właściciele Suning ostrzegali, że sytuacja jest tragiczna zaledwie kilka dni po zdobyciu tytułu Serie A, ogłaszając masowe środki oszczędnościowe.

Obejmowało to sprzedaż największych gwiazd klubu, takich jak: Romelu Lukaku i Achrafa Hakimi odpowiednio Chelsea i PSG. Między sprzedażą a zakupami w okresie letnim Inter osiągnął zysk w wysokości 130 mln euro z rynku transferowego. Zwiększyli również przychody ze sponsoringu o 245 procent dzięki nowym umowom z Lenovo, Socios, Zytara i DigitalBits.

Jednak gazeta La Repubblica zwraca uwagę, że klub wciąż ma problemy finansowe i traci 12 milionów euro miesięcznie. Suning wziął w maju pożyczkę w Oaktree w wysokości 275 mln euro i będzie musiał albo znaleźć nowych inwestorów, albo zaryzykować utratę kontroli nad klubem.

Repubblica informuje również, że powiązania z saudyjską grupą Pif, która próbowała przejąć Newcastle United, nie są uważane za szczególnie wiarygodne, więc należy je włożyć między bajki. Tak czy inaczej sytuacja wciąż obecnego mistrz Włoch jest dramatyczna, więc ciężko mówić o spokojnych nocach w Mediolanie.

źródło: football-italia.net