Oceny zawodników Interu po spotkaniu

Inter powrócił na zwycięską drogę w zdecydowany sposób w sobotni wieczór, traktując San Siro lekcją sztuki klinicznego wykańczania, wygrywając 6:1 z Bolonią.
Konieczna była reakcja po remisie z Sampdorią i porażce z Realem Madryt, ale Lautaro Martinez uspokoił publiczność, pokonując znakomite dośrodkowanie Denzela Dumfriesa i otwierając wynik.

Bolonia odrzuciła przyzwoitą szansę na wyrównanie w połowie pierwszej połowy i została ukarana za marnotrawstwo po pół godzinie gry, gdy Milan Skriniar uderzył głową po rzucie rożnym Federico Dimarco.

Cztery minuty później było 3-0 dla Interu. Chaos wybuchł w polu karnym Bolonii, a po tym, jak piłka rykoszetowała z powrotem w pole karne, Nicolo Barella był pod ręką, aby wbić strzał w niestrzeżoną siatkę i zabić wszelkie nadzieje Bolonii na odwet.

Zdobycie gola było kontynuowane w drugiej połowie, gdy do akcji wszedł Matias Vecino, który po dośrodkowaniu Dimarco wrócił do domu na dalekim słupku. Dimarco zaliczył hat-tricka asyst w 63. minucie, wsuwając piłkę do Edina Dzeko, który trafił w daleki róg bramki z Bolonii.

Samir Handanovic – 6/10 – nie miał niewiele do zrobienia w ciągu 90 minut, jak reszta jego kolegów z drużyny na twardych podwórkach przed nim. Będzie zirytowany, że na końcu stracił czyste konto.

Milan Skriniar  — 8/10 — Pokazał swoje groźby w ofensywie, popisując się wspaniałym strzałem głową w siatkę, aby podwoić wynik, akurat wtedy, gdy Bolonia zaczęła nabierać wiary.

Stefan de Vrij – 7/10 – Przetrwał kilka niepewnych momentów, gdy wynik był 1:0, ale kiedy Inter przejął pełną kontrolę, niewiele było do zrobienia, jeśli chodzi o obronę murów.

Alessandro Bastoni  – 7/10 – Wraca do drużyny, fajny, prosty napastnik, który pomaga sobie z kontuzji. Zmuszony do nieparzystej walki ze sprytnym Marko Arnautoviciem, ale trzymał się Austriaka.

Denzel Dumfries – 8/10 – Świetnie się bawił po prawej stronie. Bombardowany, nachodzący na siebie, cięty do środka lub po prostu raz po raz wystrzeliwany poza jego znacznik. Dostałem asystę otwierającego Martineza z oszałamiającym dośrodkowaniem.

Nicolo Barella  – 8/10 – Żyje z luzem w polu karnym, aby wskoczyć do domu i dodać trzecią piłkę dla swojej drużyny. Zawsze szukał wślizgów i krytykował sędziego, gdy sprawy nie układały się po jego myśli.

Marcelo Brozovic  – 8/10 – Tak elegancki i pełen gracji na piłce, opuszczając ramię i odwracając się od kłopotów z łatwością.

Matias Vecino  – 7/10 – Rzadki występ pomocnika, ale cieszył się wolnością San Siro przeciwko Bolonii. Niezbyt zmuszany do postawienia stopy w złym miejscu przez ich biedny opór. Schował swoją bramkę z bezczelnym uśmiechem.

Federico Dimarco  – 9/10 – Pierwszą asystę otrzymał precyzyjnym rzutem rożnym na głowę Skriniara. Zaliczył swoją drugą asystę z drażniącą piłką przez linię obrony, a trzecią inteligentnym podaniem do Dzkeo. Co za maszyna!

Joaquin Correa  — 6/10 — Świetnie zaczął, ale doznał kontuzji, która zepchnęła go z pola gry już po pół godzinie. Trzymamy kciuki, to nic poważnego.

Lautaro Martinez  – 8/10 –  Oddał strzał w poprzeczkę na początku drugiej połowy.

Edin Dzeko – 8/10 – wszedł po pół godzinie. Pierwszego gola zdobył instynktownie pod presją w polu karnym. Wystrzelił swojego drugiego z absurdalnego kąta.