Henrikh Mkhitaryan nowym zawodnikiem Interu

Choć jeszcze nie opublikowano oficjalnej wiadomości, Henrikh Mkhitaryan został już zgłoszony w Serie A jako zawodnik Interu. Może to oznaczać jedynie zakończenie rozmów i przyjęcie byłego piłkarza Romy w szeregi czarno-niebieskich.

Wolny transfer Armeńczyka

Jak wspominałam, Inter Mediolan jeszcze nie pochwalił się w oficjalnej informacji „przechwyceniem” Henrikha Mkhitaryany. Jednak informacja o jego decyzji jest z cała pewnością sprawdzona. Serie A przyjęło już bowiem zgłoszenie dotyczące zmiany barw Armeńskiego zawodnika. Zakończył on w tym sezonie współpracę z Romą i na zasadzie wolnego transferu związał się teraz z Interem Mediolan.

Włoskie media już od jakiegoś czasu przemycały informację o rozmowach na linii Inter- Mkhitaryan. Mediolańczycy mieli podpisać z zawodnikiem dwuletni kontrakt, czyli nowa umowa będzie obowiązywała do 10 czerwca 2024 roku. Piłkarz będzie miał wówczas 35 lat. Zawodnik jest już najprawdopodobniej po zakończeniu wszystkich wymaganych testów i badań lekarskich. Możemy się więc go niebawem spodziewać na przedsezonowych treningach czarno-niebieskich.

Sylwetka zawodnika

Henrich Hamleti Mychitarian urodził się 21 stycznia w stolicy Armenii, Erywaniu. Podczas swojej kariery piłkarskiej grał w wielkich europejskich klubach takich jak Borussia Dortmund, Manchester United, Arsenał czy w klubach Serie A czyli AS Roma oraz teraz Inter Mediolan.

Mychitarian występuje na pozycji pomocnika. Podczas wielu lat rozwoju kariery zdobywał wiele najważniejszych trofeów w wielu ligach i krajach. Na swoim koncie ma między innymi Czterokrotne Mistrzostwo Armenii, trzykrotne mistrzostwo Ukrainy, Wicemistrzostwo Niemiec. Zdobywał także wiele pucharów jak Puchar Armenii w 2009 roku, dwukrotnie Superpuchar Armenii, trzykrotnie Puchar Ukrainy, jeden Puchar Ligi z Manchesterem United. Z Anglikami obierał w 2016 roku Tarczę Wspólnoty oraz Puchar Ligi za sezon 2016/2017.

W 2012 roku został wybrany piłkarzem roku Ukrainy, w sezonie 2015/2016 został z kolei królem strzelców Pucharu Niemiec. Do dziś do niego należy rekord reprezentacji Armenii. Jest on najskuteczniejszym strzelcem kraju, z 31 golami zdobytymi w barwach narodowych na swoim koncie.