Lukaku powrócił do Interu

Letni Sezon transferowy już w pełni. Część piłkarzy finalizuje ustalone już wcześniej umowy, inni wciąż prowadzą rozmowy z wybranymi klubami. Są też jak co roku historie, które ciągną się przez wiele miesięcy- wydawałoby się, że bez końca. W takiej sytuacji jest na pewno Robert Lewandowski, który usiłuje od dłuższego czasu przekonać obecny klub- Bayern Monachium aby pozwolili mu odejść do wymarzonej FC Barcelony.

Coraz głośniej mówi się także o planach Christiano Ronaldo, który z kolei nie ma obranego jednego, konkretnego klubu. Zależy mu jedynie aby po zaledwie jednym sezonie zakończyć kontrakt z Manchesterem United. Romelu Lukaku znajduje się gdzieś pomiędzy obiema tymi historiami. Podobnie jak Ronaldo powrócił on do dawnego klubu, lecz jednak szybko doszedł do wniosku, że nie była to dobra decyzja.

Chelsea? Inter?

Romelu Lukaku już w połowie ubiegłego sezonu, zaledwie pół roku po powrocie do Chelsea publicznie skarżył się podjętą przez siebie decyzję. Nie był zadowolony, żałował wręcz dokonanego transferu i już wtedy zaczął lobbować za cofnięciem go do Interu Mediolan.

Zawodnik przy okazji swojej wylewności narobił sobie wrogów wśród lokalnych fanów. Zarząd klubu, a w szczególności menedżer Niebieskich, Thomas Tuchel nie byli zachwyceni opowieściami jakie snuł Lukaku. Nie ma co się dziwić, zawodnik opowiadający z nostalgia o tym jak to w poprzednim klubie czuł się naprawdę jak w domu nie świadczy zbyt dobrze o jego obecnym pracodawcy.

Jednak zepsucie atmosfery w drużynie przyniosło oczekiwane przez zawodnika rezultaty, gdyż nikt go już w Chelsea na siłę nie chciał trzymać. Należało teraz już tylko ustalić kwestię transferu z dość mocno ograniczonym finansowo Interem.

Finalne ustalenia

Pomimo chęci oddania zawodnika ze strony Chelsea, oraz chęci nabycia go ze strony Interu saga transferowa Lukaku ciągnęła się w czasie niesamowicie. Głównym problemem były oczywiście pieniądze, a co za tym idzie i warunki przejęcia zawodnika.

W końcu udało się jednak dojść do porozumienia i ustalić kontrakt, który będzie satysfakcjonujący dla każdej ze stron. Lukaku nie zostanie w tym roku odsprzedany, będzie za to wypożyczony do Interu na najbliższy sezon. Na razie nie jest pewne czy umowa przewiduje wykup w kolejnym roku. Wszystko zapewne będzie zależało od potrzeb obu klubów, finansów oraz rzecz jasna dobrej gry samego Lukaku.