Kontuzje sezonu reprezentacji w Interze

Chociaż sezon Serie A został już zakończony, piłkarze wciąż są dalecy od letnich wakacji. Po okresie gry w klubie, zawodnicy porozjeżdżali się do swoich kadr narodowych aby walczyć o wygraną w barwach narodowych.

Niestety jak to w sporcie bywa, kontuzje potrafią dopaść w najmniej oczekiwanym momencie. W tej chwili na dłuższą przerwę medyczną wybiera się na pewno Milan Skriniar. Wciąż czekamy na potwierdzenie stanu zdrowia Edina Dzeko.

Kontuzja Skriniara

W pierwszych momentach po koszmarnych scenach na boisku podczas meczu Ligi Narodów, mówiło się nawet o bardzo poważnym urazie. Na szczęście po pierwszych wynikach badań wiadomo już, że kolano Milana Skriniara nie ucierpiało aż tak tragicznie. Sytuacja wciąż nie jest dobra, jednak rezonans magnetyczny dał wszystkim nadzieję.

Słowak doznał uszkodzenia ścięgien podkolanowych, wystąpiło także krwawienie. Pierwsze badania przeprowadzone zostały na Słowacji, jednak lekarz reprezentacji zapowiedział prawdopodobny powrót Skriniara do Mediolanu. To we Włoszech ma przejść pełną diagnostykę i przejść ewentualne leczenie. Na dzień dzisiejszy jest mowa o nawet sześciu tygodniach pauzy. Jest więc prawdopodobne, że nie powróci już na najbliższe spotkania kadry Słowacji.

Obity Dzeko

Niestety problemy zdrowotne nie ominęły także Edina Dzeko, który podczas meczu z Rumunią wystąpił jedynie w pierwszej połowie spotkania. PIerwsze informacje mówiły o kontuzji kolana, co szczególnie po sytuacji ze Skriniarem zmartwiły wielu kibiców.

Na szczęście prawdopodobnie doszło jedynie do bardzo mocne stłuczenie. Lekarze wciąż nie postawili jednak pełnej diagnozy. Pozostaje nam więc czekać na więcej informacji i mieć nadzieję, że uraz faktycznie nie jest poważny.