Legendy Interu: Diego Milito

Niewielu piłkarzy jest w stanie poszczycić się tytułem legendy. Ciężko dokładnie określić jakie cechy sprawiają, że niektórych zawodników będzie się pamiętało przez kolejne długie lata. Na pewno potrzeba umiejętności i talentu, ale także odpowiedniej charyzmy i wolności na boisku. Wszystkie te cechy łączy w sobie Diego Milito, zwany również pieszczotliwie El Principe- co po polsku oznacza Książę.

Sylwetka zawodnika

Diego Alberto Milito przyszedł na świat w niewielkiej argentyńskiej miejscowości Bernal, nieopodal Buenos Aires. Urodził się 12 czerwca 1979 roku, jego młodszy brat Gabriel Milito także został piłkarzem. Dzięki pochodzeniu swoich dziadków, którzy wyemigrowali do Argentyny z Włoch otrzymał włoskie obywatelstwo. A gdy w 2011 roku odwiedził rodzinną miejscowość dziadków oraz wciąż mieszkającą tam rodzinę, został odznaczony tytułem honorowego obywatela miasta Terranova da Sibari.

Do Interu dołączył w sezonie 2009/2010, a klub musiał oprócz zapłacenia 25 milionów euro oddać jego poprzedniemu klubowi, Genoi aż pięciu zawodników. Jak się dość szybko okazało, była to dla Interu niesamowicie trafiona decyzja. Już w pierwszym sezonie Milito odebrał z klubem Mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch oraz klubowe mistrzostwo Europy. W 2010 roku dograli jeszcze dodatkowo Klubowe Mistrzostwo Świata oraz Superpuchar Włoch.

Wyróżniony napastnik

Oprócz zdobywania kolejnych pucharów z klubem, Milito odbierał także wiele indywidualnych wyróżnień. Szczególnie podczas swojego debiutanckiego sezonu w barwach niebiesko-czarnych. Został on wówczas potrójnie wyróżniony i nazwany najlepszym zawodnikiem finału Ligi Mistrzów, najlepszym napastnikiem i piłkarzem Ligi Mistrzów.

W 2009 roku został także mianowany najbardziej lubianym piłkarzem Serie A, najlepszym napastnikiem oraz najlepszym piłkarzem ligi. W sezonie 2012/2013 został odznaczony San Siro Gentleman Awards.