Najdłużej związany z Interem: Giuseppe Bergomi

Część piłkarzy regularnie zmienia kluby, dla których gra. Są również tacy, którzy wiążąc się z klubem robią to na całą swoją karierę. Jednym właśnie z takich piłkarzy jest Giuseppe Bergomi, do którego należy rekord ilości przegranych lat dla Interu Mediolan.

Sylwetka zawodnika

Giuseppe Bergomi urodził się 22 grudnia 1963 roku w Mediolanie. Jako czternastolatek wstąpił do młodzieżowej drużyny Interu Mediolan, skąd dwa lata później awansował do pierwszego składu. W drużynie zadebiutował podczas meczu Pucharu Włoch 1980, podczas spotkania rozgrywanego przeciwko Juventusowi.

Wielkim fanem obrońcy był Eugenio Bersellini, doceniał on szczególnie niezwykłą mobilność zawodnika. Nie miał on problemu z przenoszeniem się z preferowanej pozycji prawego obrońcy na środkową defensywę. Przez wielu Bergomi uważany jest za najlepszego włoskiego obrońce wszech czasów. Z całą pewnością był jednym z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia. Co potwierdza wybranie go przez samego Pelé do listy FIFA 100, utworzonej w 2004 roku.

Bergomi przez dziewiętnaście lat, jakie spędził w klubie ostatnich sześć spędził z opaską kapitańską na ramieniu. W trakcie kariery pracował z dziewiętnastoma różnymi trenerami, a sam klub trzykrotnie zdążył zmienić właścicieli. Do zmiany nie przekonała go nawet spadająca forma całego zespołu. O zakończeniu kariery zadecydowała za to informacja przekazana przez nowego trenera, Marcello Lippiego. Oznajmił on Bergomiemiu, że ma zamiar zastąpić go francuskim zawodnikiem i nie znajdzie dla niego miejsca w składzie.