Nicolo Barella na celowniku angielskiego giganta

Nie od dzisiaj wiadomo, że FC Liverpool poszukuje nowego zawodnika do środka pola swojej drużyny. Jest to spowodowane odejściem Georginio Wijnalduma, który wzmocnił Paris Saint-Germain. Na celowniku „The Reds” znalazło się już kilku ciekawych zawodników, jak choćby Renato Sanches. Teraz, włoskie i angielskie media donoszą, że zespół prowadzony przez Juergena Kloppa zainteresowany jest Nicolo Barellą. Zawodnik Interu Mediolan jest w ostatnim czasie w wysokiej formie i wydatnie pomógł reprezentacji Włoch dotrzeć, aż do finału mistrzostw Europy.

Według gazet to właśnie on jest głównym kandydatem do wejścia w buty holenderskiego pomocnika. Jednak sprowadzenie włoskiego playmakera nie będzie łatwym zadaniem. Inter, choć z problemami finansowymi, nie będzie chciał stracić kolejnej kluczowej postaci drużyny. Nawet jeśli do tego dojdzie, angielski klub musi być przygotowany na zapłacenie kwoty bliskiej 60 milionów euro. Na tyle mniej więcej mistrz Włoch wycenił swoją młodą gwiazdę.

Do tego sporo w ostatnim czasie mówi się o możliwym przedłużeniu kontraktu Barelli z włoskim klubem. Jeśli rzeczywiście do tego dojdzie Włoch będzie nieosiągalnym celem. Według włoskich mediów, Barella miał usłyszeć obietnice sporej podwyżki, a także otrzymania opaski kapitana w niedalekiej przyszłości. Czy to wystarczy, by zatrzymać filigranowego rozgrywającego w Mediolanie? Nicolo jednak z pewnością w tym momencie skupia się na nadchodzącym meczu finałowym mistrzostw Europy. Jego reprezentacja zmierzy się z Anglikami. Mecz zostanie rozegrany na londyńskim Wembley.

źródło: readliverpoolfc.com