Nicolo Barella przesyła wiadomość do Simona Kjaera

To było bardzo ciężkie popołudnie dla wszystkich kibiców piłki nożnej. W starciu Dania – Finlandia w ramach Euro 2020 nieomal doszło do tragedii. Sytuacja dotyczyła zawodnika Interu i reprezentanta Danii –  Christiana Eriksena. Duńczyk pod koniec pierwszej połowy niespodziewanie upadł na boisko cały sztywny, z otwartymi oczami. Stadion i miliony widzów przed telewizorami zamarło obawiając się najgorszego… Na szczęście akcja reanimacyjna trwająca ponad 5 minut okazała się być skuteczna i Christian Eriksen został uratowany.

Spora zasługa w tym kapitana reprezentacji Danii – Simona Kjaera. To właśnie on pierwszy podbiegł do leżącego Eriksena i wyciągnął język zawodnikowi, by ten się nim nie udusił. Mało tego, gdy ratownicy medyczni zajęli się jego kolegom, ten podszedł do małżonki Eriksena, by dodać jej otuchy. Wielu kibiców przeżywało strach i smutek, a co dopiero mówić o najbliższych zawodnika.

W związku z bohaterskim zachowaniem Kjaera wiadomość dla niego wysłał mu Nicolo Barella. Za pośrednictwem swojego konta Instagram włoski pomocnik napisał: Ponad kolorami, chwała Simonowi. Kapitan i prawdziwy człowiek.

Postawa Simona Kjaera była absolutnie bohaterska i pewnie w dużej mierze dzięki niemu Christian Eriksen zdołał przetrwać chwile grozy, a jego żona nie była w tych trudnych chwilach sama.

źródło: sempremilan.com