Plan treningowy przed derbami Mediolanu

Od środy, 26 stycznia ponownie ruszają treningi drużyny Nerazzurrich. Ze względu na zgrupowania kadr reprezentacji narodowych, część treningów odbywać się będzie bez niektórych zawodników. Jaki plan na najbliższe treningi opracował Simone Inzaghi?

Przygotowania do derbów Mediolanu

Najważniejsze jest teraz maksymalne wykorzystanie możliwości okrojonego składu drużyny. Podczas najbliższych treningów nie będzie; Alexisa Sancheza, który jest zawodnikiem reprezentacji Chile; Lautaro Martineza, reprezentanta Argentyny ora Matiasa Vecino, reprezentanta Urugwaju. Jeszcze dziś do reprezentacji Włoch zostanie powołanych również kolejnych dwóch zawodników Interu.

Inzaghi chce szczególnie skupić się na dostępnych obecnie zawodnikach. Pod lupą trenera w szczególności znajdzie się czwórka piłkarzy; Marcelo Bozovic, Edin Dziko, Arturo Vidala a także Stefan De Vrij. Najbliższe personalne treningi będą skupione głównie na wyćwiczeniu ich słabych stron.

Pod górkę z treningami

Nawet jeśli uda się skutecznie przeprowadzić treningi z dostępnymi członkami zespołu, wciąż w rozjazdach pozostaje reszta. Dodatkowo, nie ma pewności co do terminów powrotu zawodników wylatujących na zgromadzenia do Ameryki Południowej. Bardzo możliwa jest szansa, że zdołają oni odbyć jedynie pojedynczy trening przed rozpoczęciem derbów.

Jakby problemów było za mało wciąż nie wiadomo również, na ile spotkań zawieszony zostanie Nicolo Barella. Apelował on o niską karę, z powodu przeproszenia za zachowanie, które poskutkowało przyznaniem mu czerwonej kartki. Pozostaje nadzieja, że żaden z innych zawodników nie zostanie wysłany na kwarantannę, lub ulegnie kontuzji podczas treningów.

Ogromnym wyzwaniem dla Inzaghi będzie nowy sposób przeprowadzania treningów. Z powodu otrzymania pozytywnego wyniku podczas testu covidowego, zmuszony jest pozostać w izolacji. Treningi mają być przeprowadzane w trybie online, jednak wiadomo, że nie będzie to to samo co osobista obecność trenera na murawie. Simone Inzaghi, jeśli nie wystąpią u niego komplikacje będzie mógł dołączyć do drużyny podczas meczu z AC Milan, 6 lutego.