Zawodnicy: Aleksandar Kolarov

Kolarov gra w Enterze Mediolan jako obrońca od 2020 roku. Na boisku występuje z numerem 11. Oprócz gry we włoskim klubie, jest również zawodnikiem i kapitanem reprezentacji Serbii od 2008 roku.

Jako ciekawostkę dorzucę fakt, że jego starszy brat również jest piłkarzem. Nikola Kolarov w 2011 roku był zawodnikiem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, obecnie przeszedł już na piłkarską emeryturę.

Sylwetka zawodnika

Aleksandar Kolarov przyszedł na świat 10 listopada 1985 roku w stolicy Serbii, w Belgradzie. Jako 14 latek związał się juniorską drużyna Crvena zvezda. W 2004 roku zadebiutował w pierwszym składzie FK Čukarički. Drużyna grała wówczas w pierwszej lidze, jednak już w kolejnym sezonie spadli o poziom niżej. Kolarov przeniósł się wówczas do bezpośredniego rywala klubu, gdzie jednak również nie zagrzał miejsca na długo.

Lipiec 2007 roku rozpoczął jego karierę we Włoszech. Jego pierwszym włoskim klubem zostało S.S. Lazio, gdzie pozostał kolejne trzy lata. W tym czasie Lazio zdobyło 12. miejsce w Pucharze UEFA. Kolejnym krokiem w jego karierze był transfer do Manchesteru City. Klub zapłacił za obrońcę 16 milionów funtów. Kolarov pozostał w angielskim klubie aż do 2017 roku, i zagrał w łącznie 165 meczach, podczas których zdobył 11 goli.

W 2017 roku powrócił jednak do Włoch. 24 lipca 2017 roku podpisał kontrakt z AS Romą, z którą pozostanie przez kolejne trzy lata. Podczas swojego pobytu w Rzymie zagra w łącznie 100 meczach i zdobędzie łącznie 17 bramek. Obecnie od września 2020 roku gra dla Interu Mediolan.