Trofeo Pirelli

Trofeo Pirelli to ciekawy fragment historii Interu Mediolan. Niestety ostatnie rozgrywki o Trofeum Pirelliego zostały rozegrane w 2010 roku i nic nie wskazuje na to, aby miały zostać wznowione. Jednak zawsze jest to kolejna ciekawostka w historii klubu, o której dobrze jest pamiętać.

Historia turnieju

Walka o Trofeo Pirelli organizowana była co rok w formie mini turnieju. Organizatorem był oczywiście tytułowy sponsor Interu, włoski potentat opon Pirelli.

Mecze rozgrywane były zazwyczaj na stadionie Giuseppe Meazzy. Były to standardowe dwie połowy po 45 minut. Jednak jeśli po pełnym czasie gry zwycięzca nie był wyłoniony, pomijano dogrywkę i wszystko zależało już od rzutów karnych. W każdej rozgrywce udział brał Inter Mediolan oraz inny, tytułowany klub. Wśród gości turnieju znalazły się takie kluby jak Manchester United, Liverpool, AS Roma czy Bayern Monachium.

Triumfatorzy

Pierwszy mecz o trofeum został rozegrany 31 lipca 1996 roku. Inter zmierzył się wówczas w Mediolanie na Stadio Giuseppe Meazza z Manchesterem United. Spotkanie zakończyło się triumfem gospodarzy z wynikiem 3:0.

Równo rok później, także na Stadio Giuseppe Meazza Manchester United znów zmierzył się z Interem Mediolan. Tym razem mecz zakończył się wynikiem 1:1 i wynik musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Ponownie triumfował Inter, wygrywając finalnie 4:1.

Pierwszy mecz, który został rozegrany poza Mediolanem miał miejsce 4 sierpnia 1998 roku. Inter zmierzył się wówczas z Liverpoolem, na ich boisku w Anfield. Spotkanie zakończyło się wówczas wygraną gospodarzy 2:1.

Ostatni mecz turnieju został ponownie rozegrany z Manchesterem United, tym razem jednak na zupełnie obcym terenie. Obie drużyny wybrały się aż do Baltimore, gdzie ponownie triumfował Inter Meriolan. Co ciekawe, ostatni wynik był dokładnie taki sam jak inaugurujący trofeum. Inter Mediolan ponownie zwyciężył Manchester 3:0.