Zawodnicy: Ivan Perišić

Perišić w Interze Mediolan występuje na pozycji pomocnika z numerem 14. Od 2011 roku jest również zawodnikiem reprezentacji narodowej Chorwacji. W barwach narodowych podczas Mistrzostw Świata 2018 w Rosji wywalczył srebro.

Początek podróży po Europie

Ivan Perišić przyszedł na świat 2 lutego 1989 roku w chorwackim mieście Split. Jako jedenastolatek rozpoczął treningi w lokalnym klubie Hajduk Split. A już w 2006 roku wyjechał do Francji, gdzie związał się z FC Sochaux-Montbéliard. To właśnie tutaj awansował do składu seniorskiego, jednak nie do pierwszego składu a rezerw.

Na początku 2009 roku został wypożyczony do belgijskiego klubu KSV Roeselare, gdzie zagrał w 17 meczach. Zdołał również zdobyć w tym czasie pięć bramek. Po zakończeniu wypożyczenia Perišić nie powrócił już do Francji, podpisał za to jeszcze w tym samym roku kontrakt z innym belgijskim klubem. Club Brugge zapłaciło za niego 250 tysięcy euro, a na boisko w barwach klubu wyszedł już 13 września 2009. Zdobył on wówczas od razu pierwszą bramkę w meczu przeciwko KRC Genk, który zakończył się wynikiem 1:1.

Niemcy i Italia

Gdy trzyletni kontrakt z Club Brugge doszedł końca, Perišić ogłosił podpisanie kontraktu z niemiecką Borussią Dortmund. Dokładna kwota transferu nie jest znana, jednak spekuluje się że mogła ona wynieść około 5 milionów euro. Pomimo pierwotnego pięcioletniego kontraktu, Perišić pozostanie w BVB jedynie do pełnego roku 2012. W tym czasie zdąży zdobyć z drużyną zarówno Mistrzostwo Niemiec jak i sięgnąć po Puchar Niemiec

Kolejny transfer Chorwata miał miejsce 6 stycznia 2015 roku. Tym razem kupcem był inny niemiecki klub, VfL Wolfsburg. Cena transferu tym razem była znana i wyniosła 8 milionów euro. Perišić pozostanie tu do 2015 roku i rozegra łącznie 70 meczy, zdobywając również 18 bramek. Podczas swojego ostatniego sezonu, 2014-2015 sięgnie z drużyną po Puchar Niemiec.

W 2015 roku oficjalnie został zawodnikiem Interu Mediolan. Następnie w 2019 roku został wypożyczony na jeden sezon do Bayernu Monachium. W tym czasie drużyna zdobyła trzy ważne nagrody; Puchar Niemiec, Mistrzostwo Niemiec oraz złoto w Lidze Mistrzów UEFA.

Po powrocie do Interu Chorwat zgarnął z drużyną podwójne zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Nerrazurri sięgnęli wówczas jednocześnie po Mistrzostwo Włoch oraz po Superpuchar Włoch.