Jurgen Klinsmann: „To przykre, że Conte musiał odejść”

Jurgen Klinsmann w wywiadzie dla Corierro della Sera rozmawiał na temat Interu, łączonych z nim nazwisk i odejścia Antonio Conte z klubu z Mediolanu.

Rozmawiając na temat włoskiego kolegi po fachu okazał żal. Klinsmann stwierdził, że lepiej, gdy trenerzy spędzają w klubie więcej czasu. Według niego nic tak nie buduje zespołu jak ciągłość pracy. Odejście Conte z Interu uważa za nieporozumienie.

Przykro mi z powodu odejścia Conte. Ciągłość pracy jest znacznie lepsza dla zespołu. Teraz musimy zacząć wszystko od nowa. Zwariowany Inter, prawda?

Były selekcjoner reprezentacji Niemiec wypowiedział się na temat Nicolo Barelli i jego roli w kadrze Włoch. Według niemieckiego szkoleniowca Barella pełni podobną rolę w kadrze co N’Golo Kante we Francji.

Barella ma takie same zadania co Kante w kadrze Francji. Jednak Włoch jest dopiero na etapie rozwoju. Wciąż poprawia swoją grę. N’Golo ma już doświadczenie. Wie jak zdobywa się trofea, co daje mu nad włoskim pomocnikiem przewagę.

Na koniec Jurgen Klinsmann wypowiedział się na temat Romelu Lukaku i jego uwielbieniu do tego belgijskiego zawodnika.

Romelu pracował ciężko nad samorozwojem. Teraz jest napastnikiem bardziej kompletnym. Jednocześnie wciąż pozostaje dobrym chłopakiem. Wie jak powinien się zachowywać w różnych sytuacjach. 

źródło; sempreinter.com