Kadra trenerska: Simone Inzaghi

Wieloletni trener Lazio- zarówno drużyny juniorskiej jak i pierwszego składu. W latach 2000-2003 zagrał w trzech meczach reprezentacji narodowej Włoch, gdzie występował na pozycji napastnika.

Początki kariery piłkarskiej

Simone Inzaghi urodził się 5 kwietnia 1976 roku we włoskim mieście Piacenza. Ma trzy lata starszego brata, Filippo, który również zaczynał karierę jako piłkarz. Obecnie jest trenerem włoskiej drużyny Brescia Calcio, występującej w Serie B.

Inzaghino rozpoczął karierę piłkarską w lokalnym klubie Piacenza Calcio 1919, gdzie z czasem awansował z juniorskiego składu do drużyny seniorskiej. W kolejnych sezonach był jednak wypożyczany do innych klubów z niższych lig. Najlepszy sezon zanotował jednak w barwach Piacenza Calicio. Podczas sezonu 1998/1999 zagrał w 30 meczach, podczas których zdobył zdumiewającą ilość 15 bramek.

Sukces ten otworzył mu drzwi do transferu do S.S. Lazio, gdzie pojawił się już w sezonie 1999/2000. Niestety nie do końca spełniał pokładane w nim oczekiwania, głównie ze względu na ilość zdobywanych bramek. Nie można mu jednak było zarzucić jakości, gdyż drużyna mogła na niego liczyć w kwestii zdobywania ważnych bramek.

Jego styl gry bardzo często porównywany był do tego jaki reprezentował jego starszy brat Filippo Inzaghi. Dało się również zauważyć głosy, które porównywały go do jednego z najznakomitszych włoskich piłkarzy- Paolo Rossiego.

Zmiana kierunku

Gdy Simone Inzaghi zakończył karierę piłkarską w 2010, w tym samym roku został wybrany trenerem juniorskiego składu Lazio. Po sześciu latach trenowania młodziaków, został wybrany tymczasowym trenerem pierwszego składu, którym pozostał już na stałe aż do 2021 roku. 

3 czerwca 2021 podpisał dwuletni kontrakt z Interem Mediolan, z którym w tym samym roku sięgnął po zwycięstwo w Supercoppa Italiana.