Kolejny zawodnik Chelsea w Interze. Ruben Loftus-Cheek zainteresowany zmianą klubu

Podczas gry Romelu Lukaku dopina wszelkie rozmowy związane z jego powrotem do Chelsea, możliwe że dołączy do niego kolega z obecnego zespołu. The Blues zaproponowali bowiem włochom swojego kolejnego piłkarza. Ruben Loftus-Cheek ma być zainteresowany podpisaniem umowy z czarno-niebieskimi.

Pierwsza zmiana barw?

Ruben Loftus-Cheek jest wychowankiem angielskiego klubu Chelsea. Pomimo, że ma dopiero dwadzieścia cześć lat, jest związany z klubem niemalże dwie dekady. Jednak pomimo tak długiego czasu z drużyną aż od dzieciństwa nie zdołał zapracować sobie na silną pozycję w pierwszej drużynie.

Przez kilka sezonów był wypożyczany do różnych klubów, aby zyskać możliwość rozwoju. Jednak  w ostatnim czasie więcej czasu spędzał na ławce rezerwowych, niż realnie na boisku. Dlatego też zarówno klub i jak i sam zawodnik mają szukać dla niego lepszej możliwości rozwoju i gry. Szczególnie, że w Chelsea wystawiany był głównie do meczy ze sporo słabszymi drużynami. I nawet wtedy na boisko nie wchodził w pierwszym składzie, lecz jako wsparcie z rezerw.

Rozważanie umowy

Chelsea zaproponowała Interowi transfer pomocnika za kwotę w granicach 20 milionów euro. Włosi poważnie myślą nad przyjęciem oferty. Jeśli w grę w tej chwili nie wejdzie od razu kupno zawodnika, nie wyliczone że podobnie jak w przypadku Lukaku czarno-niebiescy zaproponują kolejną umowę na roczne wypożyczenie piłkarza.

Loftus-Cheek jest podobno podekscytowany na myśl o opuszczeniu niemalże już rodzinnej ligi. Dodatkowo podziwia on trenera włoskiej drużyny, Simone Inzaghiego- jest to zawsze kolejny dobry argument i poniekąd karta przetargowa. Przynajmniej jeśli chodzi o prowadzenie rozmów z zawodnikiem, który i tak wyraził już chęć przybycia do Włoch. Dodatkowo anglik ma mieć już dość sposobu w jaki trener Chelsea, Thomas Tuchel prowadzi drużynę.

Na razie mówi się o ewentualnym transferze i zapłacie wysokości 20 milionów euro. Kluby nie wykluczają opcji wypożyczenia- Chelsea ma być zdecydowanie bardziej chętna do tego typu rozwiązania w przypadku Loftusa-Cheeka, niż Lukaku. Inter miał by przy takim rozwiązaniu gwarantować pomocnikowi wypłatę w wysokości 3,5 miliona za rozegrany sezon.