Tommaso Guercio barwach reprezentacji Polski

Nie tylko seniorska drużyna Interu ma w składzie niesamowite talenty piłkarskie. Wielu młodych piłkarzy młodzieżowego składu już teraz robi karierę na arenie światowej. Między innymi jest to Tommaso Guercio, kapitan młodzieżowego Interu.

Pomiędzy Włochami a Polską

Tommaso Guercio 1 czerwca będzie obchodził swoje siedemnaste urodziny. Przyszedł na świat w polsko-włoskiej rodzinie, we włoskim mieście Codogno. W Interze gra w młodzieżowej drużynie na pozycji środkowego obrońcy. W tym sezonie zdobył dla drużyny jedną bramkę, a trenerzy widzą w nim duży potencjał.

Nie dziwne więc, że Tommaso otrzymał aż dwie propozycje gry w reprezentacji. Dzięki swojemu pochodzeniu mógł wybierać pomiędzy młodzieżową reprezentacją Włoch lub Polski. Szesnastolatek zdecydował się na spróbowanie sił w obu składach, chciał w ten sposób zobaczyć gdzie będzie czuł się lepiej. Po zgrupowaniu włoskiej reprezentacji do lat 15, Tommaso z chęcią przyjął ofertę dołączenia do drużyny Dariusza Gąsiora.

Polskie serce

O wyborze dokonanym przez swojego syna opowiedział mediom ojciec zawodnika, Daniele Guercio. Po rozegraniu spotkań z reprezentacją Włoch, przyszła pora na Polskę. Jak się szybko okazało, to właśnie tutaj młody piłkarz odnalazł swoje miejsce.

Tym sposobem Tomek wyruszył w barwach reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U17. Według jego ojca decyzja ta została podjęta sercem, dlatego tak ważne było spróbowanie sił w obu składach. Tym bardziej cieszy nas więc jego wybór, jest to bowiem ogromna okazja aby rozwijać swoje umiejętności w dwóch zupełnie różnych drużynach.

Przy okazji pytań o wybór reprezentacji, ojciec zawodnika opowiedział także o przygodzie z Interem Mediolan. Początkowo to właśnie Inter najbardziej wierzył w możliwości młodego zawodnika, dlatego też bez problemu przekonali zarówno jego jak i rodziców. Drużyna faktycznie daje mu bardzo dobrą możliwość rozwoju i pielęgnacji talentu. Dlatego też pomimo kolejnych propozycji z innych klubów, Guercio nie ma zamiaru nawet myśleć o odejściu z Interu.