Królowie strzelców: Zlatan Ibrahimović

Ibrahimović jest zawodnikiem, który zapracował na swoją rozpoznawalność. Jego prawie 23 letnia kariera zbudowana jest na ciężkej pracy i niezwykłym talencie napastnika. Oprócz Interu mogliśmy go podziwiać w takich klubach jak Juventus, FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Manchester United; oraz AC Milan, w którym gra obecnie. W wieku 40 lat wciąż występuje w reprezentacji narodowej Szwecji.

Początki kariery i droga do Interu

Zlatan Ibrahimović urodził się 3 października 1981 roku w szwedzkim Malmö. To w rodzinnym mieście rozpoczął profesjonalną karierę piłkarską wstępując do klubu Malmö FF. Następnym klubem Ibrahimovića był Ajax Amsterdam, gdzie grał od 2001 roku do 2004. W tym czasie zdobył z drużyną Puchar Holandii, Superpuchar Holandii oraz dwukrotnie zostali Mistrzami Holandii.

Od 2004 roku rozpoczął grę w Juventusie, gdzie już w pierwszym sezonie został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem zespołu. Rok zakończył na ósmej pozycji w rankingu najlepszych piłkarzy według FIFA. Kryzys nastąpił, gdy Juventus spadł z Serie A do Serie B- Ibrahimović usiłował zerwać kontrakt z klubem, gdyż nie godził się na degradację do niższej ligi.

W końcu 10 sierpnia 2006 roku opuścił Juventus i wstąpił w szeregi Interu Mediolan. Transfer między drużynami opiewał na kwotę bliską 32 milionów euro. Pierwszy mecz w barwach Interu rozegrał podczas Superpucharu Włoch, spędził na boisku pełne 90 minut gry. Przez trzy lata jakie spędził w Mediolanie co sezon zdobywał z drużyną tytuł Mistrza Włoch. W swoim ostatnim sezonie 2008/ 2009 zdobył 25 bramek, co uczyniło go królem strzelców Serie A. Dla Nerazzurri zagrał łącznie w 88 meczach, podczas których strzelił 57 goli.