Najskuteczniejsi bramkarze Interu: Júlio César

Podczas gry w Internie Mediolan, César dwukornie wybrany był Bramkarzem roku Serie A; a także bramkarzem Ligi Mistrzów w sezonie 2009/ 2010. W reprezentacji Brazylii zdobył złoto podczas Copa América 2004. Dwukrotnie sięgał z reprezentacją po Puchar Konfederacji, po raz pierwszy w 2009 oraz w 2013 roku.

Bezbłędny Brazylijczyk we Włoszech

Júlio César Soares Espíndola urodził się 3 września 1979 roku w Rio de Janeiro. W 1998 roku wstąpił do niezwykle popularnego brazylijskiego klubu Clube de Regatas do Flamengo, gdzie rozpoczęła się jego kariera piłkarska. Jako zawodnik CR Flamengo spędził sześć lat, podczas których rozegrał 130 meczy.

W 2005 roku przybył do Włoch aby rozpocząć współpracę z Interem Mediolan. W pierwszym roku został wysłany do Chievo Werona na wypożyczenie, nie zagrał tam jednak żadnego meczu. Podczas swojego debiutanckiego meczu w barwach Niebieskich nie oddał żadnej bramki. Dzięki niesamowitej grze Césara Inter Mediolan pokonał Shakhtar Donetsk 2:0. Podczas kolejnych meczy w których stawał na bramce- bardzo często udawało mu się nie przepuścić ani jednej piłki.

W sezonie 2006/ 2007 zagrał w 32 meczy podczas mistrzostw, które Inter zakończył z Pucharem Włoch. Niebiescy zdobędą jeszcze dwukrotnie Puchar Włoch z César na bramce, oprócz tego czterokrotnie zdobędą Superpuchar Włoch. Od sezonu 2005/ 2006 Inter aż do roku 2010 znajdował się na pierwszym miejscu Serie A; dzięki swojej skuteczności na zakończenie każdego z dwóch ostatnich sezonów Júlio César został ogłoszony Bramkarzem Roku Serii A.

Bohater reprezentacji narodowej

Po wygranej Copa América podczas mistrzostw w 2004, César został okrzyknięty bohaterem Brazylii. Finałowy mecz z Argentyną, nawet po dogrywce zakończył się remisem 2:2. Wynik rozstrzygany był więc serią rzutów karnych, rozgrywka zakończyła się wynikiem 2:4 dla Brazylii.

W 2009 roku z reprezentacją zdobył złoto Pucharu Konfederacji oraz kolejny w 2013 roku. Podczas Mistrzostw Świata 2010 grał we wszystkich meczach, docierając do półfinału. Jednak drużyna Brazylii odpadła z dalszych rozgrywek po przegranym meczu z reprezentacją Holandii 2:1.