Lautaro Martinez latem w Liverpoolu?

Jurgen Klopp skutecznie realizuje swój plan przebudowy ofensywy Liverpoolu. Stawia zdecydowanie na młodych i skutecznych zawodników. Dlatego też na cel obrał sobie dwudziestoczteroletniego napastnika Interu, Lautaro Martineza.

Jeśli ciekawi Was dowód na skuteczność niemieckiego trenera, zapraszam do lektury artykułu na portalu eLiverpool.pl; poświęconego właśnie niedawnemu pobiciu rekordu Kloppa, osiągniętego nota bene podczas meczu z Interem.

90 milionowy transfer

Niedawno zakończyło się zimowe okienko transferowe, a Liverpool ostrzy sobie zęby na zawodnika Interu. Jeszcze latem zeszłego roku na jego temat krążyły plotki o transferze do Arsenalu. Rozmowy były ponoć w zaawansowanym stadium, jednak jak wiemy dziś Martinez wciąż jest zawodnikiem włoskiej drużyny.

Jednak w przypadku Jurgena Kloppa, możemy spodziewać się realniejszych działań jeśli Inter faktycznie zdecyduje się na sprzedaż napastnika. Problemem może okazać się jednak cena, jaką Anglicy mieli by zapłacić za Martineza. Inter wycenia zawodnika na zawrotną sumę 90 milionów Euro. Jest to suma dwa razy większa niż cena jaką Liverpool zapłacił niedawno za Diogo Jotę czy Luiza Diaza.

Niezwykle cenny strzelec

Cena za Argentyńczyka nie jest do końca wygórowana. Lautaro Martinez jest młodym i niezwykle skutecznym napastnikiem. Tylko w tym sezonie podczas 33 meczy strzelił bowiem dwanaście bramek. Byłby więc zdecydowanie niezwykłą bronią Liverpoolu w próbie odebrania Manchesterowi City tytułu lidera Premier League.

Wciąż nic nie jest pewne, i jak to bywa z większością plotek transferowych na konkretne informacje musimy poczekać. Ciężko bowiem określić na ile Anglicy są zdecydowani na zakup zawodnika, szczególnie za taką kwotę. Nie wiadomo również jakie plany kadrowe ma zarząd Interu.