Zawodnicy: Andrea Ranocchia

Ranocchia jest zawodnikiem Interu Mediolan od 2011 roku. Zajmuje pozycję obrońcy, na boisku możemy go zobaczyć występującego z numerem 13. Wieloletni zawodnik młodzieżowej kadry reprezentacji Włoch. W latach 2010-2016 również pierwszego składu reprezentacji narodowej. Uprzednio kapitan Interu, obecnie zdegradowany do pozycji wicekapitana.

Początki

Andrea Ranocchia urodził się 16 lutego 1988 roku we włoskim mieście Asyż, jednak wychowywał się w miejscowości Bastia Umbra. Oprócz piłki nożnej jego pasją są również książki, głównie związane z filozofią. Po ojcu odziedziczył również zamiłowanie do filmów z Jamesem Bondem.

W 1998 roku został wychowankiem klubu Perugia Calcio, gdzie początkowo grał na środku pola. Jednak z czasem zmienił pozycję na obecną- czyli obrońcy. Gdy w 2004 roku Perugia zbankrutowała, zmuszony był do przeniesienia się do Arezzo. Dwa lata po zmianie drużyny został awansowany do pierwszego składu. Zanim drużyna została zdegradowana do trzeciej ligi, zdążył zagrać w Serie B podczas sezonu 2006/2007. Podczas kolejnego sezonu został docelowym obrońcą Arezzo. 

Po dwóch latach miał na swoim koncie łącznie 56 meczy zawodowych, w 2008 roku związał się z klubem grającym w Serie A, Genoa CFC. Zanim jednak zdążyły rozpocząć się nowe rozgrywki, został wypożyczony drugoligowego wówczas SSC Bari. W drużynie ponownie trenował pod okiem trenera z Arezzo, Antonio Contego. W sezonie 2008/2009 zagra w podstawowym składzie w 10 razy na 17 łącznie rozegranych przez niego meczy. Bari uplasuje się na drugim miejscu Serie B, co umożliwi im awans do Serie A. 

Debiut i rozgrywki w Serie A

Ranocchia pierwszy mecz w pierwszej lidze rozegra przeciwko swojej przyszłej drużynie. 23 sierpnia 2009 roku Bari zremisuje z Interem Mediolan 1:1. Podczas rozgrywek w Serie A będzie nieodłącznym zawodnikiem drużyny; gdzie kolegą z kadry reprezentacji Leonardo Bonuccim będzie tworzył niezwykle zgrany duet obrońców.

W 2010 Ranocchia powróci finalnie do Genoi, jednak nie na długo gdyż o transfer piłkarza mocno ubiegał się Inter Mediolan. W grudniu tego samego roku Inter finalnie wykupił połowę karty zawodnika za 12,5 milionów euro. Podczas meczu przeciwko Rubinowi Kazań, 22 listopada 2012 roku wystąpił z opaską kapitana. Tytuł ten zostanie mu przyznany na dłużej 10 lipca 2014 roku, po zakończeniu kariery ówczesnego kapitana Javiera Zanettiego. Jednak z powodu gorszej kondycji, Ranocchia musiał na koniec sezonu oddać opaskę kapitana, przejmując za to tytuł wicekapitana.