Zawodnicy: Roberto Gagliardini

Gagliardini do Interu dołączył w 2017 roku. Na boisku pojawia się z numerem 5, zajmuje pozycję środkowego pomocnika. Przez trzy lata zawodnik młodzieżowych kadrach reprezentacji Włoch. Najpierw w kategorii do lat 20, następnie U-21. W tym samym roku, w którym został zawodnikiem Interu, powołano go również do dorosłej kadry reprezentacji.

Sylwetka zawodnika

Roberto Gagliardini urodził się 7 kwietnia 1994 roku we włoskim mieście Bergamo. Sport był ważnym elementem w jego rodzinie, ojciec Roberto był z zawodu nauczycielem wychowania fizycznego. Możliwe, że to dzięki jego wpływowi siedmioletni Gagliardini został zawodnikiem lokalnego klubu Atalanta B.C.

Z czasem awansował z drużyny juniorskiej do rezerwowego składu Atalanta. Już w sezonie 2013/2014 zadebiutował w pierwszej drużynie i tym samym otworzył sobie drzwi do rozgrywek w ramach Serie A. Pierwszy mecz jako profesjonalny zawodnik zagrał 4 grudnia 2013 roku podczas rozgrywek w ramach Pucharu Włoch.

W kolejnych latach został wypożyczony kolejno do: Cesena Football Club w 2014 roku, gdzie zagra razem w 19 meczach. Podczas sezonu 2014/2015 występował w barwach innego włoskiego klubu -Spezia Calcio, gdzie pojawi się w 14 meczach. W kolejnym sezonie, 2015/2016 zostanie wypożyczony do drugoligowego L.R. Vicenza, gdzie rozegra 16 spotkań.

W Serie A w końcu zagra pierwszy mecz w maju 2016 roku. Z kolejnym sezonem wejdzie na stałe do pierwszego składu Atalanty. W 2017 roku został wypożyczony do Interu Mediolan, jednak klub zobowiązał się wykupić zawodnika do lipca 2018 roku. Gagliardini przyjął numer po przechodzącym z Interu do brazylijskiego klubu Sociedade Esportiva Palmeiras, Felipe Melo. W marcu 2017 roku zagrał przeciwko swojej pierwszej drużynie Atalanta B.C.; podczas meczu strzelił jednego z 7 goli zdobytych przez Inter Mediolan.