Zawodnicy: Stefan de Vrij

De Vrij od 2018 roku jest obrońcą w Interze Mediolan. Na boisku występuje z numerem 6. Wieloletni zawodnik reprezentacji narodowej Holandii. Początkowo zawodnik dywizji juniorskich U-16, U-17 i U-18; z czasem awansował do młodzieżowej reprezentacji, gdzie rozgrywał zarówno w kategorii U-20 i U-21. W 2012 roku zadebiutował w pierwszej reprezentacji narodowej podczas spotkania przeciwko reprezentacji Belgii.

Sylwetka zawodnika

Stefan de Vrij urodził się 5 lutego 1992 roku w niewielkiej holenderskiej miejscowości Ouderkerk aan den IJssel. Już jako pięciolatek został zawodnikiem lokalnego klubu Spirit. W wieku dziesięciu lat wziął udział w turnieju młodych talentów, organizowanego przez klub Feyenoord Rotterdam NV. Został tam zauważony i otrzymał propozycję wstąpienia do szkółki piłkarskiej Feyenoordu.

Młody zawodnik bardzo szybko zdobywał nowe umiejętności. Dzięki czemu został jednym z pierwszych zawodników, którzy zdołali prosto z drużyny U-15 awansować do U-17. W 2009 roku, sześć lat po wstąpieniu do drużyny juniorskiej podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem. Pod koniec września tego samego roku zagrał pierwszy mecz jako zawodnik pierwszej drużyny. Od sezonu 2012/2013 aż do opuszczenia klubu będzie nosił opaskę kapitana drużyny.

W 2014 roku został zawodnikiem swojego pierwszego włoskiego klubu, S.S. Lazio. W Rzymie pozostanie do 2018 roku i rozegra w tym czasie 95 spotkań, podczas których zdobędzie osiem bramek. Po zakończeniu kontraktu pozostanie we Włoszech, przeniesie się jednak do Interu Mediolan w lipcu 2018 roku. Gdzie zostanie wybrany najlepszym obrońcą Serie A w sezonie 2019/2020.

Reprezentacja Holandii

Pierwszy mecz w reprezentacji kraju zagra w ramach drużyny U-16; 21 listopada 2007 roku, wówczas piętnastoletni Stefan de Vri zagra pełny mecz przeciwko reprezentacji Ukrainy.

Jako podstawowy zawodnik kadry narodowej Holandii weźmie udział w Mistrzostwach Świata 2014 w Brazylii; drużyna zajmie wówczas trzecie miejsce. W sezonie 2018/2019 zostaną wicemistrzami Ligi Narodów UEFA.